Kategórie Kategórie

Odber aktuálnych noviniek

Umývanie auta v zime - áno alebo nie?

Nad touto otázkou ste sa už možno viackrát zamýšľali.

Ak sa neviete rozhodnúť, poradíme vám.


auto

Pravdupovediac, táto otázka trápi v zime viacerých motoristov. Ako sa o svoje auto starať v zime? Umývať ho alebo nie? Je dokonca možné, že ak sa na túto otázku opýtate 10 odborníkov, dostanete 10 rôznych odpovedí. Poďme sa na to však pozrieť z tej praktickej stránky. 

 

Ako určite viete, posyp, ktorý sa používa na posýpanie ciest, je svojím zložením veľmi agresívny. Nechať ho pôsobiť na vaše kolesá, blatníky, kapotu či podvozok preto určite nie je ten najlepší nápad. 

 

Rôzne soľné usadeniny by vám totiž onedlho zničili nielen lak vozidla, ale aj jeho plastové časti. Už len z tohto dôvodu vám preto určite odporúčame auto umývať aj v zime, skúste sa pritom však riadiť nasledovnou radou. 

 

Počas zimy je pred umytím auta vhodné dlhší čas s ním jazdiť. Jeho povrch sa tak dôkladne prehreje, čo je v tomto ročnom období veľmi dôležité a predídete tak nákladným poškodeniam. Následne je veľmi dôležité nechať auto dôkladne vysušiť a dbať pritom predovšetkým na zámky a tesnenia dverí. Z tohto dôvodu je vhodné absolvovať dlhšiu jazdu aj po umytí. 

 

Pred sviatkami môže byť ideálnym riešením zájsť si do nejakého nákupného centra a dať si auto umyť v podzemnej garáži. Kým vybavíte vianočné nákupy, vaše auto uschne a vy sa môžete bez obáv vybrať domov. 

 

Pred prvou jazdou po umytí však niekoľkokrát poriadne vyšliapnite brzdový pedál. Odstránite tak zvyšky vody a zabránite hrdzaveniu brzdových doštičiek. 

 

Ak je teda teplota vonku pod nulou a vy práve nemáte čas na dlhšiu jazdu pred umytím i po ňom, radšej túto činnosť odložte na iný deň. Vaše auto by totiž utrpelo veľký teplotný šok a ak auto nie je zahriate, odniesť by si to mohol lak a dokonca by vám mohlo prasknúť aj čelné sklo. Bola by škoda riskovať to, keď týmto problémom môžete predísť. 

mojeautomoto.sk

Nenašli sa žiadne príspevky

Nový príspevok

Komentáre