Kategórie Kategórie

Odber aktuálnych noviniek

Zvažujete kúpu elektromobilu? Toto je jeho 7 najväčších výhod

Prevyšujú výhody elektromobilov ich nevýhody?

Je len na vás, aby ste to zvážili.


Tak, ako všetko na svete, aj elektromobily majú svoje výhody i svoje nevýhody. V súvislosti s týmito automobilmi sa veľakrát uvádzajú ich nevýhody, poďme si preto niečo povedať skôr o ich výhodách. Je ich totiž naozaj veľa. 

 

Ak práve uvažujete nad kúpou elektromobilu, tieto jeho výhody vás určite zaujmú.

 

#1 Finančné zvýhodnenie

 

Vedeli ste, že pri kúpe elektromobilu máte možnosť získať dotáciu na elektromobil? Nižší je aj poplatok za registráciu vozidla a budete platiť nižšie PZP.

 

#2 Lacnejšia prevádzka

 

Elektrina potrebná na nabíjanie elektromobilu je výrazne lacnejšia ako benzín alebo nafta. Ročne tak môžete ušetriť niekoľko stoviek či tisícok eur. 

 

#3 Menej náročná údržba

 

Pri klasickom automobile sme nútení do pravidelnej údržby a servisu investovať nemalé sumy. Servisovanie je samozrejme potrebné aj pri elektromobiloch, je však finančne oveľa menej nákladné. 

 

#4 Tichá prevádzka

 

Ľudia, ktorí si už jazdu na elektromobile vyskúšali na vlastnej koži, zostali prekvapení z jeho extrémne tichej prevádzky. Ak ste zvyknutí na “hukot” klasického motora, spočiatku vám to možno bude chýbať, no verte, že toto ticho je vysoko návykové. 

 

#5 Ekologické výhody

 

Planétu, na ktorej žijeme, máme len jednu, a preto by sme mali robiť všetko, čo je v našich silách, aby sme ju čo najviac ochránili. “Presedlanie” na elektromobil je skvelým krokom, ktorým spravíte dobrý skutok pre našu Zem. 

 

#6 Zlepšíte kvalitu ovzdušia

 

Škodlivé emisie z výfukových plynov sú veľkou témou posledných rokov. Každý výrobca sa ich snaží znižovať do čo najnižšej možnej miery — pri elektromobile však tento problém zaniká. 

 

#7 Jednoduchšie šoférovanie

 

Majitelia elektromobilov si chvália predovšetkým plynulejšiu jazdu, ktorá sa vyznačuje aj lepšou akceleráciou či pružným zrýchlením. To je spôsobené tým, že elektromobily majú plný výkon motora k dispozícii už od prvej otáčky. 

5.00
4.00
13.00
9.00
15.00
18.00
18.00
mojeautomoto.sk

Nenašli sa žiadne príspevky

Nový príspevok

Komentáre